2014
Już jest! Nowy, grudniowy numer Małego Pielgrzyma

Więcej…a w nim tematy dotyczące DARÓW


 
Bóg mówi do mnie

Więcej…"Gdy ujrzeli gwiazdę, bardzo się uradowali. Weszli do domu i zobaczyli Dziecię z Matką Jego, Maryją; upadli na twarz i oddali Mu pokłon. I otworzywszy swe skarby, ofiarowali Mu dary: złoto, kadzidło i mirrę." (Mt 2, 10-11)

Więcej…
 
Święty Mikołaj

Więcej…Czekał, aż zapadnie zmrok. Gdy światła w okolicznych domach pogasły, wsunął ciżmy, naciągnął kaptur i wymknął się z pałacu. Niezauważony przez nikogo biegł ulicami jak cień. Minął bogate wille i zapuścił się w biedne uliczki przedmieść.

Więcej…
 
O złym wyborze

Więcej…W bardzo dawnych czasach, kiedy nie było jeszcze naukowców i badaczy, w dalekiej celtyckiej krainie razem z rodzicami mieszkała Gwri. Była ona prześliczną dziewczynką ze wspaniałymi, długimi włosami.

Więcej…
 
Już jest! Nowy, listopadowy numer Małego Pielgrzyma

Więcej…a w nim tematy dotyczące ŚWIATŁA 
Bóg mówi do mnie

"Ja jestem światłością świata. Kto idzie za Mną, nie będzie chodził w ciemności, lecz będzie miał światło życia" (J 8,12)

Więcej…Kiedyś podczas katechezy zapytałem dzieci, co jest lepsze - światło czy ciemność? Wszystkie dzieci odpowiedziały, że lepsze jest światło. Zapytałem: Dlaczego? Jeden chłopiec odpowiedział: "Gdy jest światło, to można wszystko zobaczyć". A jego koleżanka dodała, że światło jest wesołe, a ciemność jest smutna.

Więcej…
 
Świece na murze

Więcej…Dawno, dawno temu, w dalekich Chinach, w pobliżu wielkiego muru chroniącego całe cesarstwo przed wrogami, mieszkała dwójka dzieci - dziewczynka Cho i jej braciszek Tang. Ich rodzice zajmowali się wyrobem świec, całe dnie i noce spędzając w pracy, więc rodzeństwo często bawiło się i wychodziło samo na dalekie wycieczki.

Więcej…
 
Stare Powązki

Więcej…Drugiego listopada, w Zaduszki, wielu z nas ruszy odwiedzić groby swoich bliskich. Czasem wcale ich nie znaliśmy, bo urodziliśmy się już po ich śmierci. Jednak tego jesiennego dnia idziemy z naszymi rodzicami i dziadkami pomodlić się i zapalić świeczkę tam, gdzie są pochowani. To jedna z niewielu chwil w ciągu roku, gdy mniej zajmuje nas to, co dzieje się teraz, a bardziej dawne historie - naszej rodziny, naszej miejscowości i całej Polski.

Więcej…
 
Wszystkich Świętych

Więcej…Pierwszego listopada Teoś szedł przez cmentarz. Drzewa szumiały czarnymi od wilgoci gałęziami, pod stopami szeleściły żółte liście. Gdy Teoś uniósł głowę, zobaczył, że na ciemniejącym niebie zapalają się gwiazdy. Niebo było ogromne i bezkresne, a gwiazd coraz więcej i więcej.

Więcej…
 
Już jest! Nowy, październikowy numer Małego Pielgrzyma

Więcej…a w nim tematy dotyczące CISZY

 
Bóg mówi do mnie

Więcej…"Błogosławieni cisi, albowiem oni na własność posiądą ziemię" (Mt 5,5)

To zdanie, jako jedno z ośmiu błogosławieństw, Pan Jezus wypowiedział w swoim słynnym kazaniu na górze. Wygłasza w nim pochwałę ludzi cichych, a tym samym - również ciszy. Ludzi cichych nazywa błogosławionymi, to znaczy szczęśliwymi, ponieważ oni otrzymają na własność ziemię. Chodzi tu o ziemię obiecaną, która jest obrazem Bożego królestwa. Boże królestwo to największe dobro, a skoro największe dobro, to także największe szczęście. Ludziom cichym Pan Jezus da swoje królestwo, czyli największe szczęście.

Więcej…
 
O niemądrym kangurze i śniącej jaszczurce

Więcej…Bardzo, bardzo dawno temu, kiedy ludzie nie mieli jeszcze kalendarzy i nie umieli mierzyć upływu czasu, po drugiej stronie świata, w Australii, odbyło się niezwykłe zebranie. Na pustyni, u stóp wysokiej góry, zebrały się wszystkie zwierzęta i rozprawiały o ważnych sprawach. Zrobiło się dużo hałasu i krzyku, bo każdy chciał być wysłuchany.

Więcej…
 
Rytwiany

Więcej…Na Ziemi Kieleckiej, nieopodal Staszowa leży wieś Rytwiany. Kilka kilometrów na wschód od niej odnajdziemy Sanktuarium Ciszy, otoczone gęstwiną buków, dębów i grabów. To miejsce, gdzie przyjeżdżają dziś ludzie zmęczeni zgiełkiem i szybkością życia, by odnaleźć ciszę, a w niej ? Boga. Niecałe 400 lat temu, w 1637 roku, powstał tu klasztor kamedułów. Obok pięknego kościoła stanęły skromne domki mnichów ? pustelników, zwane eremami. Przez kolejne dwieście lat kameduli żyli w tej Pustelni Złotego Lasu, pracując i modląc się w ciszy.

Więcej…
 
Już jest! Nowy, sierpniowy numer Małego Pielgrzyma

, a w nim tematy dotyczące PRZYGODY!!!

 

 

 

 
Bóg mówi do mnie

Zapewne już każdy z nas przeżył niejedną przygodę, czyli jakieś niecodzienne, zaskakujące wydarzenie. Wiele też różnych przygód opisano w książkach lub pokazano w filmach. Ale najwięcej przygód ukazuje Biblia. Dowiadujemy się tam na przykład o przygodach Abrahama, Izaaka, Jakuba, Mojżesza, Dawida, proroków, Maryi, Elżbiety, apostołów i in. Są to przygody bardzo ważne także dla nas, bo dotyczą naszego zbawienia.

Więcej…
 
Warszawa

To może dziwne, że upalnym latem, zamiast wybrać się nad piękne morze pielgrzymujemy do największego naszego miasta. Tu mury nagrzewają się latem i nawet kamienny bruk Starówki nie daje ukojenia. Ale w sierpniu dobrze jest być w Warszawie, przynajmniej myślą i modlitwą. Bo właśnie w sierpniu niedaleko stąd 94 lata temu miał miejsce Cud nad Wisłą, a równo przed 70 laty wybuchło Powstanie przeciw hitlerowskim okupantom. Bohaterskie, ale i bardzo tragiczne.

Więcej…
 
Święty Jan Maria Vianney

Jan wszedł na ambonę. Kościół był niemal pusty. Ktoś dłubał w nosie, ktoś inny spał z głową opadniętą na piersi. Jan przypomniał sobie drogę, która zaprowadziła go na to miejsce: dzieciństwo spędzone w nędzy, grozę Rewolucji Francuskiej, prześladowania chrześcijan i pierwszą komunię w szopie zamienionej w kaplicę.

Więcej…
 
ZNACZEK POCZTOWY

Stół w pokoju babci zasypany był kopertami różnej wielkości i kształtu, a staruszka była wyraźnie czymś zaaferowana.

- Co robisz? - spytała Aurelka, którą nieco uraziło to, że babcia nawet nie spojrzała w jej kierunku, gdy weszła.

Więcej…
 
Już jest! Nowy, wrześniowy numer Małego Pielgrzyma

Więcej…a w nim tematy dotyczące SZKOŁY 
Bóg mówi do mnie

Więcej…Zwykle wrzesień kojarzy się dzieciom z początkiem nowego roku szkolnego. Szkoła to niezwykle pożyteczna przygoda życia. To w niej uczymy się czytać, pisać i liczyć. To w niej poznajemy świat. W szkole poznajemy też nowych kolegów i koleżanki. A zatem szkoła to nauczyciele i uczniowie. Szkoła to wiedza, mądrość i nowe przyjaźnie.

Więcej…
 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 następna > ostatnia >>

Strona 1 z 3

Kolejny numer Małego Pielgrzyma

już w lutym...

Facebook

Mały Pielgrzym poleca

Reklama
Reklama