8-2014
Już jest! Nowy, sierpniowy numer Małego Pielgrzyma

, a w nim tematy dotyczące PRZYGODY!!!

 

 

 

 
Bóg mówi do mnie

Zapewne już każdy z nas przeżył niejedną przygodę, czyli jakieś niecodzienne, zaskakujące wydarzenie. Wiele też różnych przygód opisano w książkach lub pokazano w filmach. Ale najwięcej przygód ukazuje Biblia. Dowiadujemy się tam na przykład o przygodach Abrahama, Izaaka, Jakuba, Mojżesza, Dawida, proroków, Maryi, Elżbiety, apostołów i in. Są to przygody bardzo ważne także dla nas, bo dotyczą naszego zbawienia.

Więcej…
 
Warszawa

To może dziwne, że upalnym latem, zamiast wybrać się nad piękne morze pielgrzymujemy do największego naszego miasta. Tu mury nagrzewają się latem i nawet kamienny bruk Starówki nie daje ukojenia. Ale w sierpniu dobrze jest być w Warszawie, przynajmniej myślą i modlitwą. Bo właśnie w sierpniu niedaleko stąd 94 lata temu miał miejsce Cud nad Wisłą, a równo przed 70 laty wybuchło Powstanie przeciw hitlerowskim okupantom. Bohaterskie, ale i bardzo tragiczne.

Więcej…
 
Święty Jan Maria Vianney

Jan wszedł na ambonę. Kościół był niemal pusty. Ktoś dłubał w nosie, ktoś inny spał z głową opadniętą na piersi. Jan przypomniał sobie drogę, która zaprowadziła go na to miejsce: dzieciństwo spędzone w nędzy, grozę Rewolucji Francuskiej, prześladowania chrześcijan i pierwszą komunię w szopie zamienionej w kaplicę.

Więcej…
 
ZNACZEK POCZTOWY

Stół w pokoju babci zasypany był kopertami różnej wielkości i kształtu, a staruszka była wyraźnie czymś zaaferowana.

- Co robisz? - spytała Aurelka, którą nieco uraziło to, że babcia nawet nie spojrzała w jej kierunku, gdy weszła.

Więcej…
 


Kolejny numer Małego Pielgrzyma

już w lutym...

Facebook

Mały Pielgrzym poleca

Reklama
Reklama