Biblioteka MP
W krainie zapomnianej baśni

Więcej…Kolejny zbiór baśni Andrzeja Grzyba, zawiera osiem tekstów osadzonych w realiach kociewskich, opartych na charakterystycznych motywach z Pomorza. Niektóre z nich nawiązują do tradycyjnych wątków z bajek Ezopa i Lafontaine'a. Zbiór uatrakcyjniają ilustracje Józefa Olszynki, uzupełniające tekst każdej baśni.

Więcej…
 
Bajki i opowiadania "O Królu Bursztynie - władcy Bałtyku"

Więcej…Wł. Ada Chechłowska- Stawicka

Autorka opowiadań i bajek pochodzi z Kociewia. Urodziła się w Bzowie k. Świecia w rodzinie o wielkich tradycjach. Pisanie odziedziczyła po swojej babci i matce, chociaż one nigdy nie publikowały. W czasie II wojny światowej została wysiedlona wraz z rodziną i znalazła się na Lubelszczyźnie.

Więcej…
 
Ziuta Wędrowniczka z Wysp Polinezji

Więcej…Ziuta Wędrowniczka z Wysp Polinezji -barwna i pouczająca opowieść przedstawiająca przygody małej papużki. Bohaterka książki ucieka z domu zostawiając swojego opiekuna o imieniu Maciek. Ziuta wyrusza na poszukiwanie szczęścia w odległej ojczyźnie papużek falistych.

Więcej…
 
Uczestniczę we Mszy Świętej. Mszalik niedzielny dla dzieci.

Oto cenna, mała książeczka, która prostymi, wyraźnymi i barwnymi słowami towarzyszy dzieciom w tajemnicy Mszy Świętej. Mszalik pomaga zrozumieć słowa, które wypowiadane podczas Mszy Świętej są trudne do zrozumienia i krok po kroku przeprowadzi przez nabożeństwo. Podpowie, co robić zawsze, kiedy trzeba wykonać jakiś gest albo wypowiedzieć jakieś słowa.

Więcej…
 
Historia Eucharystii

Więcej…Ta książka to lektura podstawowa dla każdego chrześcijanina. Zapewnia bowiem kompendium wiedzy dotyczące Eucharystii. Przedstawia całą, szczegółową historię tego fundamentalnego sakramentu, od jego ustanowienia przez Jezusa Chrystusa podczas Ostatniej Wieczerzy aż po czasy współczesne.

Więcej…
 
Przyjaciółki od pierwszego wejrzenia

Więcej…Pseudonim Ilarii to Aria i tak poznają ja czytelnicy blogu, pamiętnika online, w którym Aria opowiada o kolejnych dniach swojego życia wśród tysięcy rozterek i tyluż radości. Nagle coś się zmienia: poznaje Alicję i dziewczęta stają się przyjaciółkami od pierwszego wejrzenia.

Więcej…
 
Zaczarowane zwierciadło

Więcej…Bajki, legendy i opowiadania zamieszczone w tej publikacji były zebrane przeze mnie z wielką pasją częściowo w czasie mojej pracy misyjnej w Zambii w latach 1972-1975

Więcej…
 
Smok z czarnej rzeki

Więcej…Wydana w 2004 roku pierwsza część najpiękniejszych bajek afrykańskich "Zaczarowane zwierciadło" przyjęta została bardzo ciepło przez czytelników zarówno milusińskich jak i ich rodziców. Zebrany przez autora w latach 70-tych zbiór, w czasie jego pobytu na misjach w Zambi, liczący ponad 600 bajek, legend i podań. Stanowi przyczynek do poznania niezwykle oryginalnej kultury, odmiennej od europejskiej. Chociaż na plan pierwszy wychodzi zawsze takie samo postrzeganie dobra i zła.

Więcej…
 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 następna > ostatnia >>

Strona 2 z 2

Facebook

Mały Pielgrzym poleca

Reklama
Reklama