Biblioteka MP
W poszukiwaniu światła. Opowieść o Marii Skłodowskiej - Curie - NOWOŚĆ!

Więcej…Anna Czerwińska-Rydel - muzyk, pedagog, autorka książek dla dzieci i młodzieży o tematyce muzycznej, historycznej i społecznej, redaktor naczelna czasopisma "Mały Pielgrzym". Jako autorka współpracuje ze znakomitymi ilustratorami i grafikami oraz z wieloma wydawnictwami.


Anna Czerwińska-Rydel na stałe pracuje z dziećmi, młodzieżą i studentami prowadząc zajęcia muzyczne, pedagogiczne oraz terapeutyczne.
"W poszukiwaniu Światła" to pierwsza część jej autorskiej serii o wielkich ludziach.

Więcej…
 
Jaśnie Pan Pichon - rzecz o Fryderyku Chopinie

Więcej…Książka, którą trzymacie w rękach, ukazuje czasy Fryderyka Chopina, przybliża jego postać - zabiera Czytelnika w podróż śladami rodziny i dzieciństwa wielkiego kompozytora. Czyż można bowiem poznać kogoś, nie sięgając do jego korzeni?

Więcej…
 
Tajemnica Matyldy

Więcej…Anna Czerwińska - Rydel - z wykształcenia muzyk i pedagog, jest autorką około 200 radiowych audycji muzycznych i bajek dla dzieci, które prowadziła na antenie Radia Eska - Nord. Przez siedem lat pracowała jako wykładowca w Instytucie Pedagogiki UG. Od wielu lat pracuje z dziećmi i młodzieżą, prowadząc zajęcia muzyczne, pedagogiczne i terapeutyczne.

Więcej…
 
Marzenie Matyldy

Więcej…"Marzenie Matyldy" - druga część historii o Matyldzie, niezwykłej dziewczynce grającej na skrzypcach - to książka o potrzebie miłości, bliskości i niezwykłej sile muzyki, dzięki której rzeczywistość nabiera zupełnie innego wymiaru.

Więcej…
 
Sekretnik Matyldy

Więcej…Niezaprzeczalnym walorem historii o Matyldzie jest jej pozytywny przekaz: autorka w swoich książkach promuje tzw. wartości ponadczasowe - miłość poszukiwanie prawdy, szacunek dla sztuki i religii. Jednocześnie pozwala czytelnikom uwierzyć, że ludzie są z natury dobrzy.

Więcej…
 
W szarym habicie i czarnym kapturze

Więcej…Jeżeli chcesz zawrzeć bliższą znajomość z tajemniczymi, szarymi postaciami w czarnych kapturach, poznać ich historię, dowiedzieć się czegoś więcej o ich zwyczajach, towarzyszyć im w przygodach i podróżach, sięgnij po tę opowieść. Wciągnie Cię ona w mroczne czasy, które okażą się pełne zagadek i interesujących wydarzeń. Czasem uśmiejesz się do łez, czasem zasmucisz, na pewno jednak nie pozostaniesz obojętny. Wszystko to, o czym przeczytasz, pomoże Ci zrozumieć wiele ważnych rzeczy i sprawi, że nie będziesz mógł oderwać się od tej fascynującej lektury.

Więcej…
 
Jak się rodzą dzieci

Więcej…Dorośli wielokrotnie słyszą pytanie; jak się rodzą dzieci?
I dzieje się to w momentach najmniej spodziewanych. Jak mówić dzieciom o miłości?
W jaki sposób wyrazić pragnienie i czułość, którą okazują sobie mama i tata?
Aby w takich chwilach nie milczeć, przedstawiamy historię, która podejmuje temat edukacji seksualnej za pomocą prostych zdań i delikatnych obrazów, dostosowanych do małych czytelników.

Więcej…
 
Przygody aniołków

Więcej…Aniołki ciekawskie, figlarne, zabawne i pocieszne: oto bohaterowie pięciu opowiadań. Pięć przygód, które opowiadają o stworzeniu, gwieździe komecie, potopie, aniele stróżu i o muzyce aniołków. Dla śmiechu, refleksji i odrobiny wzruszenia.

Więcej…
 
Pimpinella lustrzana czarodziejka

Więcej…Na karty bardzo miłej i sympatycznej książeczki - jeżeli oczywiście można tak określić przezabawny i przeuroczo zilustrowany utwór literacki - wracają znów fantastyczne przygody tradycyjnych, a nie wirtualnych zabawek głównej, chociaż nie tytułowej postaci tej bajeczki - Dorotki

Więcej…
 
Przygody Chochlika

Więcej…Czy znacie drukarskiego Chochlika? Nie?! To koniecznie przeczytajcie tę książkę, a dowiecie się, że jest to sympatyczny i wesoły stworek, z którym warto się zaprzyjaźnić. Pojawił się wtedy, kiedy ludzie zaczęli cokolwiek pisać i czytać.

Więcej…
 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 następna > ostatnia >>

Strona 1 z 2

Kolejny numer Małego Pielgrzyma

już w lutym...

Facebook

Mały Pielgrzym poleca

Reklama
Reklama